WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Goli i parë në Paris

Shko poshtë

MESAZHI Goli i parë në Paris

Mesazh nga xsas prej Wed 18 Mar 2009, 13:10

Goli i parë në Paris

Lorik Cana kaloi tri sezone në PSG, por golin e parë në stadiumin Parc des Princes e shënoi të dielën si futbollist i Olympique Marseille në fitoren 3-1. Ai thotë se është i lumtur për golin, por edhe më tepër për fitoren e rëndësishme të ekipit. Ylli kosovar ka treguar se në rolin e mesfushorit inspirohet nga kapiteni i Liverpoolit, Steven Gerrard.


Nga Express më 17.03.2009 në ora 13:10

Ai ishte idhull në Paris Saint Germain nga viti 2002 deri 2005, por të dielën mbrëma Lorik Cana u kthye si kundërshtar me Olympique Marseille dhe shënoi golin e tij të parë në Parc des Princes.

“Është e jashtëzakonshme. Kam luajtur për disa sezone atje, por kurrë nuk kam shënuar në shtëpi. E kam marr me zemër, por duhet lavdëruar paraqitjen e mirë të ekipit”, deklaroi Cana pas ndeshjes për uebfaqen zyrtare të Marseille.

Cana në PSG ishte transferuar në vitin 2000, por në ekipin e parë u paraqit nga 2002 dhe bëri 69 paraqitje duke shënuar dy gola, por të dy në ndeshjet si mysafir. Ylli i Kombëtares shqiptare ishte krenar që bashkëlojtarët e tij i rezistuan presionit nga kapaciteti i plotë i stadiumit Parc des Princes për të siguruar fitoren 3-1.

“Kemi bërë atë që është dashur të bëjmë në një stadium të vështirë. Nuk ishte lehtë, por ne përfaqësuam ekipin me krenari. Futbollistët e kanë ditur se na pret atmosferë e zjarrtë dhe të gjithë ëndërrojnë të luajnë në ndeshje të tilla. Kemi treguar vlerat tona dhe kur arrini të fitoni, atëherë është e jashtëzakonshme”, shtoi ai.

Marseille mposhti PSG-në, duke i mohuar mundësinë të kalojë në krye të Ligue 1 pasi kryesuesi Olympique Lyon humbi 2-0 në shtëpi nga Auxere. Lyon tani ka 53 pikë nga 28 ndeshje, një më tepër se Marseille që është para PSG në bazë të golaverazhit më të mirë.

Marseille kaloi në epërsi të merituar, kur mesfushori holandez Boudewijn Zenden realizoi në minutën e 24-të. Vizitorët dominuan gjatë pjesës së parë, por Ludovic Giuly ktheu në lojë ekipin nga kryeqyteti duke barazuar pak para përfundimit të 45 minutave të para.

Mbrojtësi i PSG-së, Zoumana Camara ishte përjashtuar në fillim të pjesës së dytë, pas një ndërhyrjeje ndaj Zenden jashtë zonës. Holandezi ekzekutoi goditjen e lirë, ndërsa Bakari Kone realizoi me fat, kur topi u devijua nga gjuri i tij pas një pritjeje nga portieri Mickael Landreau.

Kapiteni Lorik Cana shënoi për rezultatin 3-1, me një goditje me këmbën e majtë jashtë zonës. “Ishte me rëndësi që goli im i shërbeu ekipit. Ishte me rëndësi të fitojmë. E kemi arritur atë kundër një kundërshtari të fortë. Isha me fat duke shfrytëzuar rastin. Ndeshjet e tilla janë shumë të barabarta dhe detajet e bëjnë dallimin. Kësaj radhe gjërat shkuan në dobinë tonë”, u shpreh Cana.

Cana inspirohet nga Gerrard
Cana si kapiten i Marseille, që luan në rolin e mesfushorit defansiv, ka bërë të ditur se inspirohet nga ikona e Liverpoolit, Steven Gerrard. “Nuk jam në shkallë të njëjtë me të, por Gerrard është inspirim dhe shembull në fushë. Ai është futbollist shumë i mirë dhe është i veçantë në rolin e tij”, deklaroi Cana.

_________________
I am the King

Try to be Good

ALL-Llah is the greatest!
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi