WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Sporti Ambasador i nje vendi!

Shko poshtë

krymadhi Sporti Ambasador i nje vendi!

Mesazh nga xsas prej Wed 18 Mar 2009, 15:02

Sporti ambasador i nje vendi.

E hapa kete tem me qellime te ndryshme dhe shume pozitive pasi qe ne gati po behen 10 vite ne izolim total nga arena nderkombetare madje jemi te izoluar edhe qysh nga vitet e 90-ta , kjo aspak nuk na ndihmon por vetem shkon ne dem tonin ku dihet se ky vend ka tregu potencial ne te gjitha sportet.
Mundesia e paraqitjes ne garat nderkombetare e gezojne vetem disa federata te cilat nuk jane te pranuar plotesisht shembullin konkret e kemi me Federaten e Hendbollit Kosovar (FHK) ne federaten boterore te Hendbollit , kjo vetem sa e zbeh sportin ne pergjtihesi ne Kosove sepse Donatoret po ikin , sponzoret nuk po kane asnje fitim ne fund prandaj te detyruara qe ta lene ekipet Kosovare ne duar te Fatit dhe ne duar te askujt.Thuhet qe ne sport nuk ka politike mirepo sic po shihet eshte e kunderta sepse zyrtaret e sportit Serb po lobojne neper federata e ndryshme sportive nderkombetare ne menyre qe te mos pranohen federatat kosovare ne Federatat nderkombetare.Titulli i kesaj teme na tregon se sa eshte i rendesishem sporti per nje vend te botes por tek ne po shihet qe nuk eshte i rendesishem sporti ,asnjehere deri me tani nuk ka qene prioritet sporti per Qeverine e Kosoves perkatesisht per udheheqesit e saj . per derisa serbet po bejne cmos per te lobuar kunder sportit Kosovar , udheheqesit tane po nxehen ne dhoma te mira dhe ne darka luksoze po darkojne. Po a di te me tregoj dikush se deri kur keshtu?? kur do te vetedijesohet Qeveria yne per Sport?? Pse po ngjan kjo ?? Pse nuk e favorizojme Sportin qe ndoshta prej sporteve Kosova do te njihej nga te gjitha vendet e botes. I kisha bere apel Qeverise se Republikes se Kosoves qe te angazhohet shume me teper per sportin Kosovar sepse ne jemi ne zemer te Evropes dhe e kemi vendin aty ku jane edhe sportet tjera te vendeve tjera .

Ne Shqiptaret jemi populli me optimist ne bote dhe do te vazhdojme keshtu te jemi mirepo enderra nje dite duhet te behet realitet , por si behet kjo . me angazhimin e te gjitheve dhe duke i dhene rendesi me te vecant sportit ne do te jemi te barabarte me sportet te vendeve tjera, e sa per potencial per talent ne sfera te ndryshme te sportit kemi mjaft dhe e kemi deshmuar ate me shume sportista si :Lorik Cana , Debatik Curri , Valon Behrami , Luan Krasniqi, Haxhi Krasniqi , Majlinda Krasniqi e shume shume te tjere.
Pra nje gje eshte e sigurt se ne e kemi merituar te jemi ne sportin Evropian dhe atij Boteror.

Me rrespekt! Autor : Sami Keka

_________________
I am the King

Try to be Good

ALL-Llah is the greatest!
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi