WWW.XONINET.NICETHEME.COM
July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Si ta pastroni Kompjuterin nga temp1.exe , temp2.exe ... !!

Shko poshtë

default Si ta pastroni Kompjuterin nga temp1.exe , temp2.exe ... !!

Mesazh nga xsas prej Thu 19 Mar 2009, 12:14

Si ta pastroni Kompjuterin nga temp1.exe , temp2.exe ... !!

Jane disa Virus qe ja tash NEW per boten e kompjuterave dhe jo qe jan virus por jane shume te bezdisshem, saqe ju bind mendjen qe ta beni format/clean install Jo vetem C:
por te gjitha Particionet duke fshire te gjitha filet Ndoshta dikush eshte infektuar nga ata kan bere format C: (Windows) por prap se pra qofse keni particione tjera si D: ne te njejtin Kompjuter prap PC juaj do jet infektuar nga ky virus .
Ky lloj virusi shum shum shpejt perhapet ne rrjeta cka do te thot qe infekton edhe klientat tjer qe jan ne ate Network.
Po ashtu bene Kompjuterin tuaj me te ngadalshem po ashtu i humb shenimet qka gjinden ne D: E: ..., bene Copy file te ndryshem nga shum here , krijon autoplay ne Disqe, doni ta skenoni me antivirus Restartohet PC dhe eshte e pamundur qe te fshihet , ja nje tutorial se si mund te eliminohen keta viruse perfundimisht nga Kompjuteri juaj.
Nese jeni i infektuar nga keta viruse: Trojan-Dropper.Win32.Small.apl Virus.Win32.Perlovga.a Backdoor.Win32.small.lo temp1.exe, temp2.exe, copy.exe , svchost.exe... svchost.exe eshte file i windowsit i cili mundeson startimin e serviseve te kompjuterit ky file qofte se gjindet ne Windows/system32 ateher kursesi nuk duheni ta beni delete por qofse gjindet ne ndonje lokacion tjeter fshijeni menjeher. Ateher download KasperSky Antivirus bejeni Update shkyqeni nga rrjeta Kompjuterin dhe ndiqni hapat me poshte: Per ti larguar ata nga Kompjuteri veproni keshtu:

1. Hyni ne SAFEMODE (duke e mbajtur tastin F8 gjat dhezjes te kompjuterit).
2. Me KasperSky skanojeni Kompjuterin me FullScan dhe neutralizoni gjithqka qe gjen - neutralize all.
3. Restartojeni Kompjuterin dhe startoni normal.
4. Hapeni My Computer.
5. Klikoni me mouse2 ne Particionin C: dhe klikoni Open.
6. Aty eshte nje file me emrin autorun.inf (ket file Fshijeni nga kompjuteri) - Ne qofte se autorun.inf nuk shihet ateher shkoni ne: Tools , Folder Options , View , - Dhe klikoni ne Show Hidden Files & Folders dhe OK. - Qofse shihet ky file ateher bejeni delete por qofse jo ateher kalojeni ket hape.
7. Qofte se keni me shum Particione D: , E: , F: , ... ateher perseriteni hapin e 5 dhe te 6 ne secilin particion. Qofte se KasperSky nuk ju lajmeron se jeni ende i infektum nga keta virusa ateher Kompjuteri juaj eshte pastruar dhe vetem duheni ta eliminoni AutoPlay menyn. Per ta larguar kete duheni te veproni keshtu:
1. Shkoni ne Start
2. Klikoni Run
3. Shkruajeni regedit (prekeni enter)
4. Klikon - My Computer (ne regedit dritaren)
5. Prekeni F3 (tastin ne tastatur), ose shkoni Edit - Find
6. Shkruajeni Mountpoints2 (klikoni enter, dhe prisni deri te perfundon kerkimi)
7. Pasi ta gjen Mountpoints2 klikoni Delete ==> YES (fshijeni)
8. Dilni nga Regedit dhe restartojeni Kompjuterin Keta 8 hapat e fundit qe ta beni me te lehte ateher vetem shkoni ne Start - Run dhe ne vendin per text copy/paste ket tekstin e kuq dhe prekeni Enter reg delete
KODI:

HKCUSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExp lorerMountPoints2 /f

Restartojeni Kompjuterin. Kyqeni ne rrjete beni update KasperSky-it dhe lereni Antivirusin te monitoroj te gjithe kohen Besoj qe do tju ndihmoje per ata qe jane infektuar.

_________________
I am the King

Try to be Good

ALL-Llah is the greatest!
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 341725
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi