WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Vështirë për pesë tituj

Shko poshtë

MESAZHI Vështirë për pesë tituj

Mesazh nga xsas prej Sat 21 Mar 2009, 22:55

Vështirë për pesë tituj

Ekipi aktual i Manchester United është më i miri që ka udhëhequr në 22 vitet e deritashme të kaluara në klub, por ai nuk beson se ata mund të fitojnë pesë tituj këtë sezon, ka thënë menaxheri Sir Alex Ferguson.

Djajtë e Kuq tashmë kanë fituar Kampionatin botëror të klubeve dhe Carling Cup, ndërsa janë favoritë për të mbrojtur titullin në Premierligë për sezonin e tretë me radhë. Ata po ashtu janë në gjysmëfinale të FA Cup dhe çerekfinale të Ligës së Kampionëve, por Ferguson ka thënë se natyra e paparashikueshme e garave të kupës ua vështirëson shanset për të fituar pesë tituj këtë sezon.

“Në garat e kupës ju duhet të jeni gjithmonë në formë të mirë e po ashtu ju nevojitet fat dhe mendoj se është vështirë që të gjitha ndeshjet të përfundojnë mirë. E përsëris se ekipi aktual është më i miri që kam pasur ndonjëherë. Ndihem optimist në çdo ndeshje”, deklaroi Ferguson gjatë një interviste për magazinën New Statesman. “Për momentin çdo sulm i frikësohet mbrojtjes sonë dhe çdo mbrojtje i frikësohet mesfushës dhe sulmit tonë”, shtoi ai.

Ferguson po ashtu ka theksuar se gabimi i tij më i madh ka qenë largimi i mbrojtësit Jaap Stam, ndërsa dëshpërimi më i madh është që nuk transferoi Paul Gascoigne kur u largua nga Newcastle më 1988.
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi