WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Kahn, drejt Schalke 04

Shko poshtë

default Kahn, drejt Schalke 04

Mesazh nga xsas prej Sat 21 Mar 2009, 22:59

Kahn, drejt Schalke 04

Ish portieri dhe kapiteni i Gjermanisë, Oliver Kahn pritet të emërohet menaxher i ri i ekipit Schalke 04 ,pas takimit me drejtuesit e klubit nga Bundesliga. 39 vjeçari edhe më parë kishte zhvilluar disa takime në Gelsenkirchen, perëndim të Gjermanisë, për të diskutuar rreth zëvendësimit të Andreas Mueller i cili ishte shkarkuar javën e kaluar.

“Mbi të gjitha, dua të punoj në një ekip”, tha Kahn për versionin online të së përditshmes gjermane Der Spiegel. “E konsideroj shumë interesante, por nëse do të marr atë rol varet nga shumë faktorë”, shtoi ai.

Kahn, i cili ishte kapiten i Gjermaninë në finalen e Kampionatit botëror 2002, u pensionua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar pasi arriti të fitojë Bundesligën dhe Kupën e Gjermanisë me Bayern Munich. Pas tërheqjes nga futbolli, Kahn ka kthyer vëmendjen e tij te ndjekja e talenteve, por u kthye më herët nga një udhëtim në Kinë për t’u takuar me presidentin e Schalkes, Clemens Toennies.
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi