WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Kosova në Euroligë

Shko poshtë

batman Kosova në Euroligë

Mesazh nga xsas prej Sat 21 Mar 2009, 23:00

Kosova në Euroligë
Federata e Boksit e Kosovës është pranuar në Eurolig. Drejtuesit e FboxK-së pranimin në Euroligë e vlerësojn si pozitive për boksin e Kosovës, derisa të drejtë pjesëmarrjeje në këtë ligë kanë nga sezoni i ri, 2009/2010

Federata e Boksit e Kosovës (FboxK) është pranuar në ligën evropiane të boksit amtaor (Euroliga). Vendimin për pranimin e kosovarëve në Eurolig e kanë marrë drejtuesit e kësaj lige në mbledhjen e saj të mbajtur në Gyor të Hungarisë.

I pranishëm në këtë mbledhje ka qenë edhe përfaqësuesei i FboxK-së, Abaz Syla, i cili konfirmoi se Kosovës i lejohet pjesëmarrja në këtë ligë nga muaji shtator, kur edhe fillon edicioni i ri garues 2009-2010.

“Kosova është pranuar në Euroligë dhe do të ketë të drjetë pjesëmarrjeje nga seozni i ri 2009/2010. Ndërsa boksierët kosovarë menjëherë mund të boksojnë për ndonjë klub tjetër”, ka thënë Sylla për Express.

Të pranishëm në këtë mbledhje kanë qenë përfaqësues nga Hungaria, Çekia, Polonia, Austria, Sllovakia, derisa përkundër mungesës në këtë mbledhje të përfaqësuesit të Sllovenisë, Koroacisë, Ltuanisë dhe Ukrainës, nëpërmjet shkresave të tyre kanë mbështetur kërkesën e FboxK-së për pranim në Euroligë.

Në anën tjetër, drejtuesit e FboxK-së, pranimin në Euroligë e kanë vlerësuar si shumë pzitive për boskin e Kosovës.
“Pranimi ynë në Euroligë është shumë i rëndësishëm dhe ka hapur një dritare të re për boksin e Republikës së Kosovës në arenën ndërkombëtare. Qysh tashmë Federata ka filluar me përkushtim të madh të përgatitet për këto gara, të cilat fillojnë në shtator”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga FboxK-ja.

Kryetari i Euroligës, Kando Kalman ka thënë se në muajin mars Kosova nuk mund të marrë pjesë në Euroligë, pasi është kohë shumë e shkurtër dhe e pamundshme për sigurimin e vizave njëvjeçare dhe mjeteve të tjera. Prandaj, kryetari Kalman ka shtuar se i vjen keq që në mars nuk ka mundësi që Kosova të jetë në këto gara, siç e theksoi më lart, për shkak të kohës së shkurtër.

Në njoftimin e FBOXK-së thuhet se kryetari i Euroligës, Kando Kalman ka premtuar se shumë shpejt do ta vizitojë Kosovën.

“Kalman ka premtuar se do të vijë në Kosovë në turneun e madh përkujtimor ‘Lah Nimani’, që mbahet në Prishtinë, por ka gjasa të vijë edhe në prill në turneun ‘Agim Rashiti’, që mbahet në Gjilan. Ai do të shohë nga afër organizimin dhe cilësinë e boksit të Republikës së Kosovës”, thuhet në fund të këtij njoftimi.
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

batman Re: Kosova në Euroligë

Mesazh nga 007 prej Sat 21 Mar 2009, 23:08

xsas shkruajti:Kosova në Euroligë
Federata e Boksit e Kosovës është pranuar në Eurolig. Drejtuesit e FboxK-së pranimin në Euroligë e vlerësojn si pozitive për boksin e Kosovës, derisa të drejtë pjesëmarrjeje në këtë ligë kanë nga sezoni i ri, 2009/2010

Federata e Boksit e Kosovës (FboxK) është pranuar në ligën evropiane të boksit amtaor (Euroliga). Vendimin për pranimin e kosovarëve në Eurolig e kanë marrë drejtuesit e kësaj lige në mbledhjen e saj të mbajtur në Gyor të Hungarisë.

I pranishëm në këtë mbledhje ka qenë edhe përfaqësuesei i FboxK-së, Abaz Syla, i cili konfirmoi se Kosovës i lejohet pjesëmarrja në këtë ligë nga muaji shtator, kur edhe fillon edicioni i ri garues 2009-2010.

“Kosova është pranuar në Euroligë dhe do të ketë të drjetë pjesëmarrjeje nga seozni i ri 2009/2010. Ndërsa boksierët kosovarë menjëherë mund të boksojnë për ndonjë klub tjetër”, ka thënë Sylla për Express.

Të pranishëm në këtë mbledhje kanë qenë përfaqësues nga Hungaria, Çekia, Polonia, Austria, Sllovakia, derisa përkundër mungesës në këtë mbledhje të përfaqësuesit të Sllovenisë, Koroacisë, Ltuanisë dhe Ukrainës, nëpërmjet shkresave të tyre kanë mbështetur kërkesën e FboxK-së për pranim në Euroligë.

Në anën tjetër, drejtuesit e FboxK-së, pranimin në Euroligë e kanë vlerësuar si shumë pzitive për boskin e Kosovës.
“Pranimi ynë në Euroligë është shumë i rëndësishëm dhe ka hapur një dritare të re për boksin e Republikës së Kosovës në arenën ndërkombëtare. Qysh tashmë Federata ka filluar me përkushtim të madh të përgatitet për këto gara, të cilat fillojnë në shtator”, thuhet në njoftimin e lëshuar nga FboxK-ja.

Kryetari i Euroligës, Kando Kalman ka thënë se në muajin mars Kosova nuk mund të marrë pjesë në Euroligë, pasi është kohë shumë e shkurtër dhe e pamundshme për sigurimin e vizave njëvjeçare dhe mjeteve të tjera. Prandaj, kryetari Kalman ka shtuar se i vjen keq që në mars nuk ka mundësi që Kosova të jetë në këto gara, siç e theksoi më lart, për shkak të kohës së shkurtër.

Në njoftimin e FBOXK-së thuhet se kryetari i Euroligës, Kando Kalman ka premtuar se shumë shpejt do ta vizitojë Kosovën.

“Kalman ka premtuar se do të vijë në Kosovë në turneun e madh përkujtimor ‘Lah Nimani’, që mbahet në Prishtinë, por ka gjasa të vijë edhe në prill në turneun ‘Agim Rashiti’, që mbahet në Gjilan. Ai do të shohë nga afër organizimin dhe cilësinë e boksit të Republikës së Kosovës”, thuhet në fund të këtij njoftimi.

xsas --lajm shum i bukur.po edhe ne shqiptarve na ka ardhur koha të hym në evrop apo ne krejt rruzullin toksor
ta tregojm talentin ton qe ne e kemi
avatar
007
Anëtar 30 %
Anëtar 30 %

Male
Numri i postimeve : 10
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : gl
Hobi juaj : muizka
Sheno vendodhjen tënde : austri
Reputacion : 0
poenat : 359624
Data e rexhistrimit : 16/03/2009

http://www.xoninet.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

batman Re: Kosova në Euroligë

Mesazh nga xsas prej Sun 22 Mar 2009, 00:04

007-- Edhe ne kemi te drejten te Garojme me vendet te tjera dhe nuk e di se a ka ndonje arsye e arsyeshme qe na ndalohet , Puna do ta beje te veten edhe besoj qe ne kemi mjaft talent e kur te flasim mbi Bokserat ..atehere ne vec se jemi te mire dhe e kemi pasur vendin ne Evrope.. 007- te kisha propozu me lexu nje post timin Personal ku kam shkruar nga dora ime ne lidhje me nderkombetarizimin e Sportit te Kosoves ne Bote..


Rrespekt
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

batman Re: Kosova në Euroligë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi