WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Pse femrat qajnë?

Shko poshtë

default Pse femrat qajnë?

Mesazh nga xsas prej Sat 21 Mar 2009, 23:36

Pse femrat qajnë?


Një djalosh i vogël e pyeti nënën e tij, "Pse qanë?"
"Sepse kam nevojë" tha ajo.

"Nuk po të kuptojë", tha ai.
Nëna e tij vetëm e përqafoi atë dhe i tha, "edhe kurre nuk do ta kuptosh."

Më vonë djaloshi i vogël e pyeti baban e tij, "Pse nëna qanë pa arsye?"

"Të gjitha femrat qajnë pa arsye", babai i tij u përgjigj pa kujdes.

Djaloshi i vogël, ende duke e pyetur veten pse gratë qajnë, më në fund e pyeti Shejhun (nje dijetar). " Ai me siguri e din përgjigjen", mendoi ai.

"O Shejh! Pse gratë qajnë aq lehtë?"

Shejhu u përgjigj: "Kur Allahu krijoi gruan e bëri ate shumë të vecantë. I bëri supet e saja aq të fuqishme që të mbajnë peshën e botës.
I dha asaj fuqi të brendëshme që të durojë lindjen e fëmijës edhe refuzimin që vjen prej fëmijës së saj.
I dha asaj fuqi që e mban atë të vazhdojë më tutje kur të tjerët dorëzohen, dhe të kujdeset për familjen e saj përgjatë sëmundjeve dhe lodhjeve pa u ankuar.
I dha asaj ndjeshmëri që t'i dojë fëmijët e saj në të gjitha rrethanat, bile edhe kur fëmija i saj e lëndon ate shumë rëndë.
I dha asaj fuqi ta durojë burrin e saj për gabimet që bën ai dhe i dha formë asaj prej brinjit të tij që ta mbrojë zemrën e tij.
I dha asaj mencuri të kuptojë se burri i mirë asnjëherë nuk e lëndon gruan e tij, por ndojnëherë e vë në provë fuqinë e saj dhe vendosmërinë e saj që të qëndrojë prapa tij e vendosur.
Dhe së fundi, Ai i dha asaj një lot. Keta lotë janë të saj dhe ajo mund t'i përdorë kurdo qoftë që ka nevojë ajo për ata (lotë).
I nevojiten pa arsye, pa sqarime, ata janë të saj (lotët)".

"E sheh biri im, bukuria e e gruas nuk është ne veshjen e saj që ajo e vesh, apo bukuria e fytyrës së saj, ose mënyra se si ajo krehë flokët e saj. Bukuria e gruas duhet të shikohet në sytë e saj, sepse ajo është rruga drejt zemrës së saj-vendi ku dashuria jeton."

Djaloshi i vogël e mori përgjigjën e tij dhe kurrë nuk e bëri atë pyetje përsëri.
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi