WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Ndërtohet xhamia e parë shqiptare në Zvicër

Shko poshtë

default Ndërtohet xhamia e parë shqiptare në Zvicër

Mesazh nga xsas prej Sat 21 Mar 2009, 23:48

Bashkësia Shqiptare Islame në Grenchen të Soloturnit fillon me ndërtimin e xhamisë së parë nga themeli.


Bashkësia Shqiptare Islame në Grenchen të Soloturnit fillon me ndërtimin e xhamisë së parë nga themeli. Kryetari i Bashkësisë Shqiptare Islame, Ferid Sulejmanit, deklaroi: "Pas bisedave me autoritetet lokale dhe pas premtimeve që leja për ndërtimin e objektit do të jepet, në Mars të këtij viti inshallah do të fillojmë me punën për ndërtimin e xhamisë".

Kjo xhami nuk do te ketë minare, në mënyrë që të mos kundërshtohet nga autoritet zvicerane. Objekti do të ketë përveç vendit për falje edhe një banesë për imamin, pastaj lokale për aktivitete rinore si dhe objektet tjera përcjellëse.

I tërë objekti do të jetë dykatëshe plus kati përdhes si dhe parking të mjaftueshëm për xhematin. Çka është më e mira, objekti është në qendër të qytetit dhe me këtë objektet islame dalin nga zonat industriale dhe bëhen më funksionale dhe më të përshtatshme për frekuentim nga xhemati.

Bashkësia Shqiptare Islame ka filluar aksionin për grumbullimin e mjeteve të financiare për realizimin e këtij projekti. Për ata që dëshirojnë të kontribuojnë në këtë aksion mund të kontaktojnë në këtë adresë:

Bashkësia Shqiptare Islame
Mainstrasse 6
2540 Grenchen (SO)

Ose në këtë numër telefoni: + 41 (0) 78 62 72 814
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi