WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


SHBA:Fillon fushata islame e reklamave në autobus

Shko poshtë

default SHBA:Fillon fushata islame e reklamave në autobus

Mesazh nga xsas prej Sun 22 Mar 2009, 01:19

Dega e Qendrës Islame ICNA ( Rrethi Islam i Amerikës Veriore) në San Francisko do të nis fushatën e reklamave Islame në autobusët publik për të inkurajuar njerëzit që të ndryshojnë mendimet e tyre për muslimanët.

Aty do të jetë i cekur edhe numri i telefonit falas për të bërë pyetje në lidhje me Islamin si dhe emri i sajtit www.whyislam.org në më shumë se 140 autobusë që ICNA-ja dëshiron ti përfshin në këtë fushatë.

"Kjo është ankesa e jonë: Ne duam ta japim pamjen e drejtë të Islamit. Islami nuk ka lidhje me terrorizmin. Islami është për paqe," thotë Mariam Chan nga ICNA-ja.

Ndërmjet orës 9 në mëngjes dhe 9 në mbrëmje çdokush mund të thërras për të bërë pyetje në lidhje me Islamin. Sajti ynë gjithashtu ofron broshura falas. Chan thotë se një ndër keqkuptimet kryesorë është mendimi se muslimanët janë terroristë.

"Nëse një musliman e ka gabim, nuk duhet të fajësohet krejt Islami për atë," thotë Chan. "Ka shumë krishterë që kanë probleme. Nuk bën tani të thuhet se Krishterimi i lejon këto."

Kjo fushatë është program kombëtar edukativ mbarë përfshirës.
ICNA-ja gjithashtu ka paguar billbordët dhe reklamat e ngjashme më parë në të gjithë vendin për të nxitur një pikëpamje më autentike për besimin Islam.

Nisja e kësaj fushate do të ndodh nga rruga Stjuart 77 në San Francisko.
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi