WWW.XONINET.NICETHEME.COM
May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


klonimi i njeriut

Shko poshtë

default klonimi i njeriut

Mesazh nga xoninet prej Mon 23 Mar 2009, 17:39

Klonimi i njeriut nuk mund te jete
100% identike pohojne shkenctaret. T?i marrim shembull bineqet qe ecin ne rrethinen tone, pa
dije qe jan klon. Keta kan gjithmon nje dallim ne formimin e trunit dhe ne gishta pershkak se
DNA nuk e permban gjitha masat se si te zvillohen keto gjymtyr 100% nga pamja e jashme.
Meqe kloni natural nuk ka defekte thon shkenctaret pse mos te klonojm njeriun ne gjendje
kritike sikur kur eshte i semur dhe i duhet nje organ i brendshem. Dmth rreziku qe organi mund
te zvillohet nga ana e kundert ose me dallim nga pamja egziston.
Cfare mendimi keni ju per klonimin, eshte e drejt ta lindin nje klon per te sheruar nje trup tjeter?
Kur ky trupi i ri duhet te jetoj pa dashje pa nje organ.
Faktikisht kjo menyr egziston ne disa shtete. Keto klonime quhen femij rezerva.
Hajde kush di me shume na shpjegoni pak me teper.
avatar
xoninet
SUPER ADMINISTRATOR 100 %
SUPER ADMINISTRATOR 100 %

Male
Numri i postimeve : 330
Sa vjeq\e jeni : 33
Nga jeni : KOSOVA
Hobi juaj : SPORT
Sheno vendodhjen tënde : këtu jam
Reputacion : 1
poenat : 337796
Data e rexhistrimit : 26/02/2009

http://xoninet.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi