WWW.XONINET.NICETHEME.COM
July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Si ta instalojm gjuhen shqipe ne forum phpbb

Shko poshtë

default Si ta instalojm gjuhen shqipe ne forum phpbb

Mesazh nga xoninet prej Thu 16 Apr 2009, 13:47

Ssi ta instalojm gjuhen shqipe ne forum phpbb

Se pari shkojm web-sitin tend ku e ke futur forumin shkon te dosja /Forum/
a qysh e ke dhe te folderi language
e mer ketu http://www.phpbb.com/downloads.php language albanian
tash e ke aty edhe e kur ta download e nxjerr pre
zipit folderin albanian dhe fut ne ftp tendin te folderi laguages ku e ceka edhe
me par edhe pastoj shko hyn ne
forum ne control panel te forumit tend shko configuration edhe aty posht e
len gjuhen albanian edhe kliko sumbit
dhe kryhet edhe duhet te shkosh edhe te profili yt
shko te profil edhe aty posht e len gjuhen shqipe qe kur te
hin antart mjau qit forumin ne shqip Very Happy Sad

_________________
xoninet kosovë--Karaçevë
avatar
xoninet
SUPER ADMINISTRATOR 100 %
SUPER ADMINISTRATOR 100 %

Male
Numri i postimeve : 330
Sa vjeq\e jeni : 33
Nga jeni : KOSOVA
Hobi juaj : SPORT
Sheno vendodhjen tënde : këtu jam
Reputacion : 1
poenat : 343796
Data e rexhistrimit : 26/02/2009

http://xoninet.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi