WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Baba i Kupave

Shko poshtë

MESAZHI Baba i Kupave

Mesazh nga xsas prej Mon 18 May 2009, 12:09

Baba i Kupave

Arben Krasniqi ka fituar gjithçka që është e mundshme në vitet e fundit në basketbollin kosovar. Prej se është bërë trajner, katër vjet më parë, kupat vazhdimisht e kanë të njëjtin destinacion – Prishtinën. Me një bagazh prej 12 kupash, Krasniqi është bërë trajneri më i trofeshëm në sportin e pasluftës.


Arben Krasniqi lirisht mund të quhet Baba i Kupave. Prej se e ka marrë Sigal Prishtinën në dorë 4 sezone më parë, titujt e kampionit të Kosovës në basketboll nuk kanë destinacion tjetër. Ato shkojnë tek trajneri prishtinas, i cili ka fituar gjithçka është e mundshme në katër sezonet e fundit, duke u bërë kështu trajneri më i trofeshëm në sportin e pasluftës.

Puna e vazhdueshme dhe serioziteti i madh i Krasniqit kanë bërë që vitrinat e Prishtinës të mbushen me Kupa. Megjithatë, edhe pse i ka fituar të gjitha nga ardhja e tij në krye të Prishtinës, përfshirë këtu 4 tituj të kampionit, katër Kupa të Kosovës dhe katër Superkupa të Kosovës, ai bëhet modest dhe trofetë e fituar nuk i konsideron meritë të veten.

“Është e arritur e madhe për mua, por kjo nuk është meritë vetëm e imja. Është meritë e ekipit, e drejtorit Ismet Karaxha, stafit teknik, Fikret Shatrit, Masar Nixhës, Plisave, dhe të tjerëve. Ajo që na veçon neve është se punojmë seriozisht gjatë tërë vitit. Basketbollistët i selektojmë në bazë të karakterit më të mirë. Dihet se basketbolli është sport ekipor, duhet ta përkrahin njëri tjetrin”, tha fillimisht Krasniqi, i cili edhe në kategorinë e të rinjve kishte fituar disa Kupa.

Krasniqi, i cili njëkohësisht e kryen edhe rolin e selektorit të Përfaqësueses së Kosovës, e pranoi se në krahasim me vitet e kaluara, sivjet prishtinasit e kishin më të vështirë, pasi që i humbën disa ndeshje, pas së cilave dyshonin dhe e kishin humbur besimin se mund ta fitonin titullin.

Krasniqi në fund e ka lavdëruar Bashkimin, për të cilin thotë se mund të arrijë suksese në ardhmen. “Bashkimi tregoi lojëra të mira. Pasi i fitoi dy ndeshje ndaj nesh, u bë një spektakël. Sidoqoftë, ne jemi ekip më i mirë dhe fituam me meritë”, përfundoi Krasniqi, i cili shpjegoi se pas 2-3 ditësh pushimi, do ta bëjë grumbullimin e Përfaqësueses së Kosovës, për turneun e Izraelit, me 4 qershor.

_________________
I am the King

Try to be Good

ALL-Llah is the greatest!
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi