WWW.XONINET.NICETHEME.COM
July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Si të krjojmë Programe Portable

Shko poshtë

default Si të krjojmë Programe Portable

Mesazh nga xoninet prej Thu 08 Jul 2010, 16:07

SI të krijojm programe portable pra program që hapet pa e instaluar .
qka nevoitet per kët program. WINRAR FULL DHE ICON CONVERTER PLUS
vazhdojme me tutorialin.
Qe te ju jap nje shembull sa me te kuptueshem do te provojme kete eksperiment me Mozilla FireFox .Por para se te merrni fileT duhet ta shlyeni uninstall logs dhe disa gjera te panevojshme .Pasi qe te i shlyeni provojeni nese hapet programi LoL qe te mos na dalin komplikime te metutjeshme .
1.Hapi i pare qe te beni eshte qe te kopjoni te gjithe filet e FireFoxit në një folder në dritare pra në Desktop.
2.Duhet qe të hapeni ikonen per programin tuaj Portable , pra ne rastin tone FireFoxin , me kete programi qe jau kam cekur Icon converter plus (nese nuk deshironi qe programi i juaj te kete ikone , mund lirisht ta kaperceni kete hap ).

Hapeni Programin dhe shkoni kështu si ne fotot .

3.Tani shkoni tek Folderi ku keni ruajtur file-t e FireFoxit , dhe selektoni te gjithe file-t sikur keshtu ne foto

4.Beni opsionet siq pershkruhet ne fotografi,
5.Tani selektoni ikonen te cilen e keni ruajtur me ane te atij programi ne fillim nese nuk keni harruar Icon converter plus,

6.Tani klikoni OK , dhe aplikacioni juaj do te krijohet ;-D .

_________________
xoninet kosovë--Karaçevë
avatar
xoninet
SUPER ADMINISTRATOR 100 %
SUPER ADMINISTRATOR 100 %

Male
Numri i postimeve : 330
Sa vjeq\e jeni : 33
Nga jeni : KOSOVA
Hobi juaj : SPORT
Sheno vendodhjen tënde : këtu jam
Reputacion : 1
poenat : 343796
Data e rexhistrimit : 26/02/2009

http://xoninet.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi