WWW.XONINET.NICETHEME.COM
July 2018
MonTueWedThuFriSatSun
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


DERGO -SMS FALASS

Shko poshtë

default DERGO -SMS FALASS

Mesazh nga xoninet prej Thu 31 Dec 2009, 22:12

ketu e keni nje Softwar qe eshte Trial por qe mundeson dergimin e sms-ave ne gjithe boten, i cili nderlidhet me microsoft Outlookin per te derguar sms-a direkt nga kompjuteri juaj!
Shikojini mire hapat ne vijim dhe krijoni accountet e juaja per te derguar sms-a!
Kjo u mundeson qe me ate konto te njejt te dergoni sms-a nga kompjuteri dhe nga web faqja online e Redoxygen.net

I keni keto mundesi Office SMS, Bulk SMS, dhe Web SMS une po e skjaroi kete Web SMS pasi dergon sms nga Outlook kompjuteri dhe nga web faqja zyrtare e saj

* Hyni www.redoxygen.com
* Klikojm tek Free Trial
* Klikojm tek Start Free Trial
* Tek Please enter your email address.
(This address will be used when receiving SMS replies to email)
* E japim e-mail addressen qe na vjen nje e-mail me Confirmation Code 4-shifror
* Klikojm tek Create Free Trial Acount
* Pas kesaj hapim inboxin e e-mail addresses dhe e hapim e-mailin qe na ka ardhur nga RedOxygen aty brenda e kemi Confirmation Code: jane 4 numra p.sh 8471
* Në e-mail klikojm tek To finalize your free trial account, please click here.
* Lidhemi me faqen ku na tregon qe activation code u pranua aty ne box dhe klikojm Next
* Tek Account Type: Business Personal (zgjedhe cilen do) dhe kliko Next
(Me leht e ke personal, nese zgjedh Business te kerkon Bussines name e jep pa lidhje, Full name emrin e vertet,
Country e zgjedh Monaco per operatorin Vala 900, ndersa per operatorin IPKo me sa e di eshte Slovenia, tek cell phone number : e shenon p.sh Vala +37744102030 Ipko +38649102030 (Pra e shenon numrin tend me hymje siq e mora une shembullin per Vala dhe Ipko!
* Dhe klikojm Next
* dhe dalim ne hapim e 4 dhe te fundit ketu veprojm keshtu
tek Send SMS: e zgjedhim se cilin outlook perdorim 2003 apo 2007 apo cilin (une kam 2003)
tek Terms: i bejm YES I have read and accept the service agreement I agree not to send spam SMS
* Tek Phone Code: shenoni nje code 4 shifror qe iu erdh ne numrin telefonik qe e keni shenuar me lart(pra iu vjen me SMS codi juaj p.sh 1119 )
dhe klikoni Finish

Kaq kishte krijimi i nje accounti !

Tash per ta shkarkuar programin klikoni tek Download pastaj kliko Runzgjedh gjuhen e instalimit dhe kliko OK kliko Next tani I Agree pastaj mundesh me zgjedh a do me instalu vetem per nje perdoruer ne kompjuter apo per Administrator e zgjedh cilen don dhe kliko Next > pastaj Install
pret pak deri te finalizohet instalimi dhe klikon Next> dhe Finish
Presim pak dhe na hapet nje dritare dhe klikojm OK,
Plotesojm te dhenat:
1. E-mail address: e-maili juaj
2. Mobile Phone Number: 044xxxxx ose 049xxxxxx
3. Your Country Code: E zgjedh (Monaco[+377] per Vala900 ndersa Slovenia[+386] per Ipko)
4. account ID ëeshtë i dhene numri i accountit tuaj
5. Installation Code e jep nje code qe tka ardh ne sms te fundit ne mobil ku thot Your Installatin Code is: p.sh 436815
pasi ta shenojsh ate Code klikon Next>
pret pak connecothet permes internet dhe thot Compelted dhe kryhet!

per te derguar SMS shkon tek: New SMS Message
tek To... shenojm numrin p.sh +37744123456 apo +38649123456
tek Message: shenojm textin qe deshirojm
dhe klikojm Send
dhe shkon SMS-i

Ndersa per te derguar sms nga webi pasi te krijoni accountin
hyni ne www.redoxygen.net
Email Address: e jep e-mailin qe e ke shenuar per regjistrim
Password: (passwordin ne fillim e ki 40changeme e pastaj e ndrron kur te logiratesh)
Per te derguar sms klikon tek Send SMS pastaj New Message e shenon numrin, textin dhe Send

per te ndrruar passwordin accountit vepron keshtu: Pasi te logiratesh ne user shkon Administration tek Adminstrators e ke userin me emrin tend klikon mbi të dhe te hapet profili ku mundesh me ndryshu passwordin emrin etj dhe ne fund klikon Save !


P.S Mund te hapni llogari sa te doni me e-mail dhe numra telefonik te ndryshem!
po ashtu kerkoi falje nga antaret per zgjatje te gjere te temes por nuk dua qe te ka shume postime duke pyetur cka ketu cka aty .
Eshte një softwar i ri nuk e perdor ende askush perveq ne qe jemi te paret
Po ashtu kjo eshte Trial por do mundohem ta bëj nje User te pergjitheshem!
Faleminderit per leximin tuaj
Dergim te kendshem

_________________
xoninet kosovë--Karaçevë
avatar
xoninet
SUPER ADMINISTRATOR 100 %
SUPER ADMINISTRATOR 100 %

Male
Numri i postimeve : 330
Sa vjeq\e jeni : 33
Nga jeni : KOSOVA
Hobi juaj : SPORT
Sheno vendodhjen tënde : këtu jam
Reputacion : 1
poenat : 343796
Data e rexhistrimit : 26/02/2009

http://xoninet.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

default Re: DERGO -SMS FALASS

Mesazh nga xoninet prej Thu 31 Dec 2009, 23:15


_________________
xoninet kosovë--Karaçevë
avatar
xoninet
SUPER ADMINISTRATOR 100 %
SUPER ADMINISTRATOR 100 %

Male
Numri i postimeve : 330
Sa vjeq\e jeni : 33
Nga jeni : KOSOVA
Hobi juaj : SPORT
Sheno vendodhjen tënde : këtu jam
Reputacion : 1
poenat : 343796
Data e rexhistrimit : 26/02/2009

http://xoninet.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi