WWW.XONINET.NICETHEME.COM


Join the forum, it's quick and easy

WWW.XONINET.NICETHEME.COM
WWW.XONINET.NICETHEME.COM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
April 2024
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 
xsas (159)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 
stv2008 (56)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 
007 (10)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 
rida (7)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 
geni (3)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 
cari (1)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 
hacker (1)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 
besfort halimki (1)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 
ramizisia (1)
E do Dorëzën e Artë Vote_lcap2E do Dorëzën e Artë Voting_bar2E do Dorëzën e Artë Vote_rcap 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


E do Dorëzën e Artë

Shko poshtë

batman E do Dorëzën e Artë

Mesazh nga xsas Sat 21 Mar 2009, 22:57

E do Dorëzën e Artë
Naim Tërbunja është kualifikuar pa luftë në çerekfinale të turneut ‘Dorëza e Artë’, i cili po mbahet në Amerikë. Boksieri kosovar meçin e radhës do ta zhvillojë më 24 mars, derisa është optimist se do ta fitojë këtë turne dhe të arrijë synimin – kalimin në boksin profesionist.

Pas triumfit ndaj amerikanit Elvis Seongbae, Naim Tërbunja është kualifikuar në çerekfinale të turneut më të madh të boksit amator ‘Dorëza e Artë’, i cili po mbahet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në fakt, Tërbunja e ka siguruar një vend ndër tetë boksierët më të mirë të turneut pa e zhvilluar meçin e dytë, pasi që ai pati fat kur u kualifikua me short.

“Fillimisht ishim 26 boksierë. Në rrethin e parë, më 10 mars, ishin 10 meçe, ndërsa pushuan 6 boksierë. Mua më ra shorti të pushoj në rundin e dytë, kështu që e sigurova çerekfinalen”, deklaroi boksieri kosovar për Express.

Tërbunja është duke u përgatitur për meçet që do t’i ketë në të ardhmen. Ai është optimist se do t’i fitojë edhe meçet e ardhshme për ta siguruar kështu titullin e ‘Dorëzës së Artë’.

“Në meçin e parë kisha paksa emocione, sepse kundërshtari im vitin e kaluar kishte shkuar deri në gjysmëfinale, ishte i fortë. Por, pas rundit të parë, punët shkuan shumë mirë. Meçin e ardhshëm do ta kem më 24 mars, ndërsa kundërshtarin do ta di atë ditë, pasi të hidhet shorti”, theksoi kosovari me nënshtetësi suedeze.

“Janë tre boksierë të fortë që e kanë siguruar çerekfinalen. Por, unë ndihem mirë i përgatitur dhe jam optimist se do të arrij deri në fund. Tek e fundit, unë kam ardhur këtu në SHBA për dorëzat e arta, do të mundohem t’i marr ato”, vazhdoi ai.

Tërbunja tregoi se këtë turne po e përcjellin disa promotorë, andaj ai dëshiron të tregohet sa më i suksesshëm në mënyrë që t’u bie në sy atyre dhe të kalojë në boksin profesionist- gjë që është edhe synimi i tij kryesor.

“Promotorët prej ‘Golden Boys’ nuk kanë arritur ende. Promotori i njohur Shane Mosley është në një turne, por ai pritet të vijë në gjysmëfinale. Në turne ishin disa trajnerë të tjerë nga New York”, përfundoi ai.

Në turneun më të madh të boksit amator ‘Dorëza e Artë’, i cili po mbahet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po marrin pjesë mbi 80 boksierë amatorë nga e gjithë bota.
Boksierët janë ndarë në dy grupe: në njërin grup bëjnë pjesë boksierët që kanë më shumë se 20 meçe në karrierë, përfshirë këtu edhe Tërbunjën, kurse në grupin tjetër (rreth 60 boksierë), bëjnë pjesë boksierët që kanë më pak se 20 meçe në karrierë.
xsas
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 34
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 552625
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi