WWW.XONINET.NICETHEME.COM
January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posters
xoninet (330)
 
xsas (159)
 
stv2008 (56)
 
007 (10)
 
rida (7)
 
geni (3)
 
cari (1)
 
hacker (1)
 
besfort halimki (1)
 
ramizisia (1)
 

Sondazh
Statistikat
Forumi ka 74 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ardian

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 553 artikuj v 432 temat
identifikimi

Harrova fjalkalimin

Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search


Imamet e Kavajes, kunder zgjedhjeve

Shko poshtë

default Imamet e Kavajes, kunder zgjedhjeve

Mesazh nga xsas prej Fri 20 Mar 2009, 22:58

Imamet e Kavajes, kunder zgjedhjeve

Hoxhe Xhaferr Shkodra - Imam i Kavajes
Imamet dhe teologet e Kavajes shprehen te shqetesuar lidhur me deklaraten e kreut te Komunitetit Mysliman Selim Muca, per pranine e rrymave ekstremiste ne radhet e myslimaneve.Sipas tyre, drejtuesi i Komunitetit Mysliman kerkon te prishe tolerancen fetare. “Ne imamet e Kavajes ndjejme shqetesim per deklaraten e Selim Muces, qe akuzon per terrorizem gjithe imamet e myftinjte qe kane shprehur pakenaqesi ndaj procesit te zgjedhjes se kryetarit te Komunitetit Mysliman. Deklarata te tilla denojne himazhin e popullsise myslimane”, ka deklaruar imami i Kavajes, Xhaferr Shkodra.

Ai ka akuzuar Selim Mucen se po abuzon me pronat e komunitetit mysliman dhe pervec kesaj kerkon te ushtroje presion ne procesin zgjedhor.

“Muca ka abuzuar rende me pronat e ketij komuniteti, duke bashkepunuar me elemente te krimit ekonomik ne kete vend, si me Mihal Delijorgjin per shitjen e nje terreni”, ka shtuar Shkodra.

Diten e shtune ne date 21 mars, para xhamise se Kavajes do te zhvillohet nje proteste e myslimaneve kunder kreut te komunitetit Selim Muca.Lajm : Top Channel

_________________
I am the King

Try to be Good

ALL-Llah is the greatest!
avatar
xsas
Super Moderator
Super Moderator

Male
Numri i postimeve : 159
Sa vjeq\e jeni : 29
Nga jeni : Karaçeva
Hobi juaj : Basketbolli
Sheno vendodhjen tënde : N'mission ne Saturn
Reputacion : 0
poenat : 359925
Data e rexhistrimit : 17/03/2009

http://www.sami-keka.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi